DROPS / 134 / 54

Edith Piaf by DROPS Design

Czapka turban DROPS, z włóczki „Alpaca”.

DROPS design: Model nr Z-581
Grupa włóczek A
---------------------------------------------------------
Rozmiary: S/M - L/XL
Obwód głowy: 56/58 - 58/60 cm
Wysokość: ok. 18-21 cm
Obwód: ok. 52-54 cm

Materiał: DROPS ALPACA Garnstudio
Kolor nr 0302, eco camel: 100-150 g

DRUTY DROPS nr 3 – lub odpowiedniego rozmiaru, aby przerabiając dżersejem 21 o. x 28 rz. 2 nitkami włóczki Alpaca przerabianymi razem otrzymać próbkę o wymiarach 10 x 10 cm.

(Patrz objasnienia...)

Tagi:

rodzaj wzoru: czapki,
Rodzaj włóczki
Deals od

Tips & Help

All our patterns include tutorial videos that can help you finish your project in no time!

See them here!

You can also find step by step tutorials for the most common knitting and crochet techniques in the DROPS Lessons!

CZAPKA:
Przer. wzdłuż robótki zaczynając od środka tyłu. Na druty nr 3 nabrać 50-58 o. (w tym 1 o. brzeg. z każdej strony) 2 nitkami włóczki Alpaca przerabianymi razem. W 1-szym rz. (= na prawej stronie robótki) przer. ściągaczem następująco: 1 o. brzeg. (przer. dżersejem do końca), *2 o.p., 2 o.l.*, powt. od *-*, zakończyć 1 o. brzeg. (przer. ściegiem francuskim do końca). Umieścić jeden marker na końcu 1-szego rz. = góra czapki – patrz A na rys. 1 (dół czapki = C na rys. 1 = na pocz. 1-szego rz.). Dalej przer. ściągaczem z 1 o. brzeg. z każdej strony tak samo, aż robótka mierzy 26-27 cm. Umieścić teraz drugi marker na końcu rz. na prawej stronie robótki (= środek przodu – patrz B na rys. 1). Dalej przer., aż dł. robótki wynosi 52-54 cm, na końcu przer. 1 rz. na prawej stronie robótki. W nast. rz. (= na lewej stronie robótki) zamknąć luźno wszystkie o. tak jak schodzą z drutu, odciąć nitkę zostawiając 50-60 cm na wykończenie.

WYKOŃCZENIE:
Złożyć robótkę na pół, zszyć brzegi na prawej stronie robótki na środku tyłu i na górze czapki następująco: szyć od C w kierunku A i dalej w kierunku D – patrz rys. 1 = zostaje ok. 2 cm od B (środek przodu). Obrócić czapkę na lewą stronę robótki i zszyć przez czubek na środku tyłu, w odl. ok. 4 cm od A – patrz rys. 2, założyć czubek na dół w kierunku C i doszyć do szwu na środku tyłu.

WYKOŃCZENIE CD.:
Na druty nr 3 nabrać 12 o. 2 nitkami włóczki Alpaca. Przer. dżersejem przez 17-18 cm i zamknąć. Przeciągnąć powstały pasek na lewej stronie robótki przez otwór na środku przodu (między B i D na rys. 1), zacisnąć na środku przodu i przełożyć pasek na dole czapki, zszyć końce paska na lewej stronie czapki.

Schemat

= szew przez/po drugiej stronie
= kierunek przerabiania

Potrzebujesz pomocy? Tutaj znajdziesz bardzo pomocne instrukcje video!

W celu uzyskania pomocy prosimy o kontakt ze sklepem, w którym włóczka została zakupiona. Nabywając włóczkę DROPS masz gwarancję, że otrzymasz fachową pomoc ze strony sklepu prowadzącego sprzedaż włóczek DROPS.

Wszystkie wzory są poddawane starannej weryfikacji, ale zastrzegamy sobie prawo do ewentualnych pomyłek. Wzory są tłumaczone z języka norweskiego, dlatego zawsze zalecamy sprawdzenie miar i wyliczeń z oryginalnym wzorem.

Jeżeli uważasz, że we wzorze znajduje się błąd, prosimy o komentarz lub pytanie w sekcji Komentarze. Zobacz oryginalny model DROPS 134-54.